This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Наверх ↑
 

кіт

Сон козака

Осідлав козак свого коня вороного, перевісив через плечі бандуру товаришку та й пішов у хату з матір”ю попрощатися, бо їхав у світ подивитися, як живуть люди. А мати поклала перед ним мішечок із зіллям, воскову свічку, шматок крейди і червоний шнурочок та й каже: «Коли ти, сину, їдеш у світ, то даю тобі те, без чого не можна пускатися в дорогу.
(більше…)

Коржик

Жив собі дід та баба. Дід і каже бабі:

— Спечи ти, бабо, коржик, і хто його влове, той і з’їсть.

Баба спекла коржик. Дід взяв його, покотив по сінях і каже бабі:

— Ну, лови, бабо!

(більше…)

Лисичка в суддях

Двоє котиків здобули собі хитромудро клинчик сиру. Потягли з ним далі і почали міркувати, як його краще поділити, щоб не було кривди ні тому, ні тому, щоб якраз по правді рівнесенько розділити.
Один котик і каже:
– Поділим отак, упоперек.
А другий каже:
– Ні, розділимо краще вздовж.
(більше…)

Мишача рада

Зібрались раз миші і почали гомоніти, що таки треба щось думати з тим котом, бо далі вже витримати не можна! Відколи господиня стала зачиняти його в хаті та в коморі, – на­стало чисте горе: то того, то другого в миша­чій громаді не дорахуєшся! Та ще ж таки про­клятий той кіт, аби ж нападав так, щоб його заздалегідь було чути, а то ж підкрадається так тихесенько, що й не чуть, та й заляже десь у закамарку щільненько, що його й не поба­чиш! А сам же, звісно, і вночі бачить! Тільки загляне якесь мишеня, – скік! І вхопив своїми пазурами!

(більше…)

Чому гуси миються у воді, коти – на печі, а кури порпаються в поросі

Жив раз давно-предавно чоловік, котрий мав кота, гусей та кури.

Як наступило літо й сонце добре припекло, гуси зібралися воду шукати. Ідуть, ідуть, ідуть. Зустріли курочку.

— Куди йдете, гуси?

— Шукаємо воду, бо велика спрагота.

— І я йду з вами,— каже курочка, бо ж і її сонце пригріло й дуже тепло їй вчинилося, що аж рот роз­зявила…

— Ну, ходи з нами.

(більше…)