This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Наверх ↑
 

козак

Кошовий Сірко

Хто ж воно, той Сірко?

Кошовий такий. Він такий був, що дещо знав. Оце вийде з куреня та й гука на свого хлопця: “Ану, хлопче, візьми пістоль, стань отам та стріляй мені в руку!”

Той хлопець візьме пістоль та тільки – бу-бу-ух! йому в руку.

А він візьме в руку кулю, зчавить її та назад і кине.

(більше…)

Сон козака

Осідлав козак свого коня вороного, перевісив через плечі бандуру товаришку та й пішов у хату з матір”ю попрощатися, бо їхав у світ подивитися, як живуть люди. А мати поклала перед ним мішечок із зіллям, воскову свічку, шматок крейди і червоний шнурочок та й каже: «Коли ти, сину, їдеш у світ, то даю тобі те, без чого не можна пускатися в дорогу.
(більше…)

Цікавий пан

Жив-був багатий пан. Сидить він якось біля вікна і бачить, що хтось їде через його село. Покликав пан свого козачка і наказав:

— Біжи швидше і спитай, що воно за птиця така їде через мій маєток?

(більше…)

Козаки і Смерть

Ішло два козаки степом, надибали дерево й сіли в холодку. Один на бандурці пограває, а другий слухає. Коли се один і каже:
— Ой братику, біда! Смерть іде!
А воно, бачите, в степу так здалека видно.
— Ну, то що? – каже той.
— Та вона ж нас постинає! Тікаймо?
— Е, ні, брате, не подоба козакам утікати! Та й спека он яка чортяча, не дуже-то й підбіжиш! Будем уже сидіть. Раз мати на світ родила, раз і помирати!
(більше…)