This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Наверх ↑
 

Лисиця та рак

Біжить лисичка полем. Добігає до річки, аж дивиться – рак виліз з води на камінь та кле­шні точить, щоб гостріші були.

—     Здоров був, раче! — каже йому лисич­ка.— 3 тим днем, що сьогодні! Це ти, мабуть, до косовиці готуєшся, що клешні об камінь гостриш?

Поздоровкався і рак та й каже:

—     Я клешнями роблю те, що ти зубами; так треба, щоб гостріші були.

А лисичка тоді йому:

—      Тепер я бачу, чого з тебе люди сміють­ся, розказуючи, як ти сім літ по воду ходив, та й ту на порозі розлив! Як його ходити, коли на ногах зуби? Признайся, що таки правду лю­ди говорять про тебе!

—     Може, колись теє й правдою було, та те­пер брехнею стало! Ось коли хочеш, то давай побіжим наввипередки. Я тобі ще на один скок уперед ходу дам. Біжим до тієї осички, що сто­їть онде на узліссі.

—     Як так, то й так,— каже лисиця.

Повернулась до лісу, стала на один скок уперед проти рака та й дожидає, коли той зве­лить бігти. А рак, учепившись клешнями за лисиччиного хвоста, підібгав усі вісім своїх ніг та й гукнув:

—      Но!

От лисичка і подалась вподовж поля. Добі­гає до осики, повернулась, щоб подивитись, а де той рак чимчикує, аж чує позад себе:

—     Та й забарилась ти, лисичко! Я вже і на осику лазив, усе визирав, чи скоро ти прибі­жиш.

Дуже здивувалась лисичка, аж рота роз­зявила :

—     Чи то ж видано!

І більше не сміялася з рака.

Рубрика: лисиця, про тварин, рак.