This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Наверх ↑
 

Як лис розводив курей

Одна лисиця мала сина і була вона дуже стара, не могла ходити за курми, посилала свого сина, молодого лиса. Ходив він, ходив, заким не докучило, бо годував маму й себе – треба було доста курей. Аж раз каже:

– Мамо, знаєте ви, як би я зробив? Якось люди викохують кури; може би, я собі вико­хав та би не ходив по чужих подах та курни­ках?

А вона каже:

– Ну, як вдасться, то іди та й зроби так.

Жвавий лис як загадав, так зробив. Пішов до одного ґазди на під, страшно очима засві­тив, кури ся поперестрашували, зачали кри­чати. А лис вхопив щось кількоро яєць і при­ніс, зробив гніздо в дірі й каже:

– Ще йду раз принесу яєць, може би, більше курят було.

А стара каже:

– То йди, лиш уважай, аби тя хто не зло­вив, бо я би не журилась.

Пішов він, виліз на під, але вже до другого ґазди, взяв знов щось скількись яєць і так само приніс та й каже:

– Ну, вже яйця є, коби ще курячу маму придбати.

Пішов же до третього ґазди та й якраз по­трапив, що квочка сиділа коло тої діри, що кури лазять, а діра була не заткана, бо ґазди­ня забула заткати. Витяг він квочку, пішов до своєї мами та й каже:

–  Ну, вже є і мама куряча.

І квочці наказав:

– Вважай, якби недобре сиділа, то тебе з’їм.

Квочка пообіцяла, що буде сидіти, та й сиді­ла цілий тиждень.

Але одного разу прогулювались собі попри ту нору два коти та й занюхали яйця в тій ді­рі. Прийшли, наполошили квочку і випивають яйця. Аж вже накінці вилизують шкаралупу. Лис пробудився, учув, що є злодії в його дірі, забіг другою дірою, мама дала шнурка, а він пов’язав їх за ноги й повісив на гіллі крисла­того дуба, а сам пішов досипати, бо три ночі не спав. Заткав діру та й спить і нічого не чує. Але коти дуже жалісно вавкали, а тхір наді­йшов, і вони як почали тхора просити, тхір їх повідв’язував, то коти повтікали. Лис устав, подивився — нема котів, і жаль йому було, що стільки працював на яйця і на квочку, та й ні­чого з того нема. Відтоді не хотів уже з тим заходити та й носив мамі аж до смерті кури.

Рубрика: курка, лисиця, про тварин.