This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Наверх ↑
 

Мишача рада

Зібрались раз миші і почали гомоніти, що таки треба щось думати з тим котом, бо далі вже витримати не можна! Відколи господиня стала зачиняти його в хаті та в коморі, – на­стало чисте горе: то того, то другого в миша­чій громаді не дорахуєшся! Та ще ж таки про­клятий той кіт, аби ж нападав так, щоб його заздалегідь було чути, а то ж підкрадається так тихесенько, що й не чуть, та й заляже десь у закамарку щільненько, що його й не поба­чиш! А сам же, звісно, і вночі бачить! Тільки загляне якесь мишеня, – скік! І вхопив своїми пазурами!

– Ну, що ж його зробити? – міркують ми­ші далі.

Одні кажуть:

–       Отруїти.

–      Та як же ти його отруїш? – кажуть ін­ші. – Отрути, яку господиня з ласки своєї для нас порозкладала, він не їсть (десь-то знає, проклятий, що воно таке!), а іншої отрути в нас нема.

Дехто каже:

– Застрелити його!

А на це інші:

– Як? Чим? Нема ж у нас такої зброї!

Аж тут обізвалася одна миша:

– Знаєте що, друзі? Давайте ми йому поче­пимо на шию дзвіночок, то хоч будемо чути, як він наближається. Та й будемо так остеріга­ться! А дзвіночок є ось тут у коморі коло кін­ської збруї. Малесенькі такі дзвіночки, та го­лосні дуже! Можна одгризти одного й поче­пити!

– От розумно придумано! – загукали інші миші. – Ну, та й дотепно ж! Отже, так і зро­бім.

Наповтішались миші тією вигадкою, а потім і кажуть:

– Ну, добре. Дзвіночок, то дзвіночок. І од­гризти його не штука. А хто його котові на шию повісить? Еге, хто ж повісить?

Дивляться миші одна на одну – ніхто не озивається. Далі й розходитись почали, посу­мувавши.

А та мишка, що нарадила ту штуку із дзві­ночком, вже й давно втекла.

Отож-то й воно! Радити не штука, а самому діяти супроти лиха — то інша річ!

Рубрика: кіт, мишка, про тварин.