This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Наверх ↑
 

Чоботи

Був собі чоловік багатий і мав тільки одного сина. От він як умирав, то призвав до себе сина та й каже йому:

— Гляди ж, синку, щоб у тебе, як я і вмру, було так, як і в мене,— щосуботи були чобітки новенькі.

Син і каже:

— Добре, тату.

Ото як умер батько, син, дождавши п’ятниці, йде до торгу в місто, купив собі чоботи і приходить в неділю в церков і в нових чоботях. Дождали другої п’ятниці — він знов іде в місто, купив чоботи, надів у неділю, а ті узяв та нагору закинув. І так він робив кожної неділі, поки все, що в його було: і воли, і коні, і повітки, й город — усе попродав на чоботи.

От як не стало вже нічого й продавати, він сів собі та й давай журиться — думає собі: «Що це батько мені наробив? Нащо він сказав, щоб у мене щонеділі був новенький чоботок? А тепер мені цим зробив так, що я не маю нічого — зовсім бідний став!» А батько йому не сказав, а він сам не розшолопав, що батько не купував щонеділі чоботи, а тільки їх кожної суботи вимаже гарненько дьогтем — от вони й стануть новенькі.

Потім він надумався: «А що, адже ж у мене є багато чобіт, що я позакидав нагору, полізу, поздіймаю та буду носить». От він носив ті чоботи, носив, аж поки не стало, а далі й каже: «Адже ж нагорі в мене є ще батьківські шкарбани, достану їх, то ще, може, яку годину походжу». Коли до тих шкарбанів — аж там гроші заховав батько. Він за ті гроші закупив собі знов і волів, і все хазяйство, та й став таким хазяїном, яким був батько; а чоботи вже не купував щонеділі, а латав їх, як часом подеруться, а в неділю або свято мазав їх дьогтем.

От як-то біда його навчила хазяйнувать та чоботи носить.

Рубрика: багатий, бідний, чоловік.