This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Наверх ↑
 

Про ченця

Десь у одному монастирі от так якби в Лубнах абищо — був собі чернець. І такий же то богомільний та пісниковий чернець, тільки поклони б’є та богу молиться… сказано: живий до бога лізе!.. А товстий такий, як груба…

От раз у піст, на першім там тижні, чи що, сидить він у себе в келійці, читає боже слово. От читав — та й забажалось йому скоромини… Так заманулося, так — що пробі! А в піст, звісно, де ти в монастирі скоромини візьмеш?.. От він нудився нудився, а далі й думає: «Може, од масниці що-небудь зосталося, — пошукаю». Та й поліз у шафку. (А в них у кожного в келійці є шафка, там у них усього, чого душа забажав: і напитків, і наїдків…) Коли туди — аж там яйце. Він так зрадів, наче свяченої паски з’їв на Великдень! «Ну що ж? — думає. — Як його сире яйце їсти?» А зварити ніде. Він і надумав: «Спечу на свічці!» Узяв вирвав з голови волосинку, перепоясав те яйце, — давай пекти… Тільки що на свічку, а двері — рип: входит ігумен… (А ігумен у них був чоловік дуже нобожний.) Як побачив, що таке в піст чернець робить, то аж відскочив: своїм очам не вірить!

А далі:

— Калугирю, — каже, — що це ти робиш?

А той і не чує…

— Калугирю, калугирю!..

Той глянув, аж ігумен…

— Що це ти робиш?

— Попутав, — каже, — отче ігумен, лукавий попутав!..

— Що ж ти це робиш, богоотступнику? — каже ігумен. — Признавайся!..

— Яйце печу, святий отче, яйце… Він мене підвів, — бодай йому ні дна ні покришки, — він показав, як і пекти…

А чорт з-за комина ріжки виткнув:

— Та брешеш, — каже: я оце сам учусь в тебе, як його пекти!

— Ну-ну, мовчи, бісів сину, — каже чернець, — коли тебе не питають…

Рубрика: піп, чорт.