This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Наверх ↑
 

Вовк під вікном

Голодний вовк шукав собі здобичі. Забрів у село. Куди не поткнеться, скрізь ворота заперті і собаки дуже злі. Вовк з досади підійшов до крайньої хати, став біля вікна й слуха. А в цю пору в хатині дитина репетувала й вередувала. Мати сиділа біля неї, забавляла її.

Скільки вона не панькалася з нею, нічого не могла заподіяти, дитина не переставала плакати. Баба тоді почала дитину лякать, щоб вона од страху утихомирилась:

— Цить, не плач, а то зараз оддам вовкові!

Зараз замовчи! Вовче, візьми Гриця, іди, на, візьми його!

Вовк зрадів, уже налагодивсь був їсти дитину, думав, що баба подасть йому у вікно. Дитина злякалась, замовкла, тільки зрідка схлипу – вала, а баба почала її утішать:

— Гриць — розумниця, він не буде плакать, я його не оддам вовкові. Ми вовка проженемо.

Іди геть, вовче! Гриць плакати не буде. Іч який! Він хоче Гриця з’їсти! Тікай, вовче, од нас, а то візьму кочергу, так всю голову розчавлю!

Вовк злякався, побіг од хати і дума собі:

“Нема тепер в світі правди! Кажуть, що люди розумні, а вони ніколи не роблять того, що кажуть. Кажуть одне, а роблять навпаки, зовсім інше!”

Рубрика: вовк, діти.